A 2022-es városi versmondó verseny díjazottjai

A 2022-es városi versmondó verseny díjazottjai:

 

I. kategória (1-2. osztály)

  1. Tóth Bálint Péter, 2. o. Templomdombi Általános Iskola, Heltai Jenő: Ballada a három patkányról

  2. Mihályi Benedek Balázs, 2. o, Izbégi Általános Iskola 2.o., Zelk Zoltán: Varázskréta

  3. Pászty Emma, 1. o., Agytanoda Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Ugróiskola

  Különdíj: Abari-Ibolya Bertalan, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Kormos István: Ficánka játszik

                         Carbonell Mild Rebeka: 2.o, Szent András Katolikus Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Madarak

  Közönségdíj: Tóth Bálint Péter, 2. o. Templomdombi Általános Iskola, Heltai Jenő: Ballada a három patkányról

 

II. kategória (3-4. osztály)

  1. Bagdi Szabolcs, 3. o, Izbégi Általános Iskola, Zelk Zoltán: A három nyúl

  2. Német Raul, 4.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Csukás István: A nagy papucstolvaj

  3. Pintér Anna, 3.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Szetyepotya Péter

  Különdíj: Borbás Nóra Sára, 3.o., Templomdombi Általános Iskola, Kányádi Sándor: Kilenc pipe

  Közönségdíj: Jaczkó Alíz, 3.o., Izbégi Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Macska

 

III. kategória (5-6.osztály)

  1. Gyenes Domos, 6.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Nyári elégia

  2. Nagy Kadosa János, 6.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Nagy László: Tűz

  3. Barna Panna, 6.o., Agytanoda Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Éjszakai tölgyfa

  Különdíj: Boros-Lőcsy Vince, 5.o., Izbégi Általános Iskola,Nemes Nagy Ágnes: Macska

  Közönségdíj: Schillerwein Bianka 5.o., Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Bors néni beszélget a cipővel

                        Gyenes Domos, 6.o, Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Nyári elégia

 

IV. kategória (7-8.osztály)

  1. Hegyesi Gergő, 7.o., Izbégi Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Éjszakai tölgyfa

  2. Jakab Nóra, 8.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Garai Gábor: Tankréd

  3. Jánosi-Kádár Flóra, 7.o., Szentendrei Református Gimnázium, Kányádi Sándor: Az okos kos

  Különdíj: Angi Beatrix, 7.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: A fiú

            Csányi Zétény, 7.o., Templomdombi Általános Iskola, Szabó Magda: Vadászat

  Közönségdíj: Jánosi-Kádár Flóra, 7.o., Szentendrei Református Gimnázium, Kányádi Sándor: Az okos kos

 

Gratulálunk!

 

Köszönjük a zsűri munkáját és a közönségszavazatokat is.

A díjazottak könyvjutalomban és oklevélben részesültek, a további résztvevők névreszóló emléklapot kaptak.